Zapáľ symbolickú sviečku kráľovi TU.

Reklamy píšte, prosím, SEM. Ďakujeme.

Písať si o Michaelovi budeme TU.

Leden 2010

Kostýmy

28. ledna 2010 v 16:15 | Saša |  Kostýmy a doplnky

Vyhodnotenie zápisu SB

28. ledna 2010 v 15:59 | Saša |  Iné
Ahojte! Ukončujem zápis SB a ako som predpokladala, predĺžilo sa to, takže sa ospravedlňujem. Tu sú SB, ktoré sa zapísali a nechávam si ich:Miley - písala si, že možno blog budeš rušiť. Tak keď sa tak rozhodneš, daj mi prosím potom vedieť, nech mi nezostávajú SB, ktoré nemajú blog
H - dík, že si sa zapísala, som radaNezapísali sa, ale nemažem:Nezapísali sa a mažem:
Mrzí ma, že mažem toľko SB, ale aj tak majú už dosť nečinné blogy, takže to takto asi aj tak bude lepšie. Ostatným, ktorí sa zapísali veľmi pekne ďakujem :)

Michael Jackson Pepsi Generation

23. ledna 2010 v 14:15 | Jana |  Videá
Tak v tomto videu je Mikey úplne na zjedenie...strašne rozkošný...:o))). Je to síce staršie videjko, ale stojí za to si ho pozrieť..teda ak sa vôbec ešte nájde niekto taký, kto ho nevidel..


Na udeľovaní hudobných cien vzdajú hold Michaelovi Jacksonovi

23. ledna 2010 v 13:53 | Jana |  Články

Držitelia hudobných cien Grammy Céline Dion, Jennifer Hudson, Smokey Robinson, Carrie Underwood a Usher sa na odovzdávaní hudobných cien Grammy predstavia v špeciálnej pocte zosnulému Kráľovi popu, v ktorej zaznie aj hlas Michaela Jacksona. Ako uvádza oficiálna stránka ocenení www.grammy.com, špeciálny moment 52. udeľovania cien nahrávacej akadémie v nedeľu 31. januára predstaví mini 3D film k piesni Earth Song, ktorý Jackson vytvoril pre svoju očakávanú comebackovú koncertnú šnúru This Is It, no verejnosť ho dosiaľ nemala možnosť vidieť.

Michael Jackson sa dočká uznania na Grammy


"Pre Michaela to bola jedna z najdôležitejších častí koncertného turné, a keď film po prvý raz videl na svojej poslednej skúške, v očiach mal slzy," uviedol jeden z výkonných producentov Grammy a dlhoročný Jacksonov spolupracovník Ken Ehrlich, ktorý v tú noc na skúške bol. "Tento výnimočný moment Grammy predstaví niektorých z našich najrešpektovanejších víťazov, ktorí majú Michaela veľmi radi," doplnil prezident nahrávacej akadémie Neil Portnow, podľa ktorého bude pocta Jacksonovi jedným z najemotívnejších momentov tohtoročnej šou.
Grammy sa zároveň stanú prvou veľkou šou udeľovania cien vysielanou v 3D. Aby si to mohli vychutnať aj televízni diváci doma, televízna spoločnosť CBS v spolupráci so sieťou obchodov Target zadarmo rozdistribuuje milióny 3D Grammy okuliarov. Rovnaké dostane i publikum v Staples Center.
Pocta Michaelovi Jacksonovi doplnila už ohlásené vystúpenia nominovaných ako Beyoncé, Black Eyed Peas, Bon Jovi, Dave Matthews Band, Green Day, Lady Antebellum, Lady Gaga, Maxwell, Pink, Taylor Swift a Zac Brown Band. Ceny víťazom budú odovzdávať napríklad Kristen Bell, Justin Bieber, Jeff Bridges, Miley Cyrus, Josh Duhamel, Jonas Brothers, Norah Jones, Kesha, LL Cool J, Ricky Martin, Carlos Santana alebo Ringo Starr.
Informácie zverejnila internetová stránka www.grammy.com.


Z klipov...

16. ledna 2010 v 13:42 | Saša |  Fotky z klipov, filmov...


A moja obľúbená (aj keď to sú všetky Majkiho fotky:) )

Tatiana o svém přátelství s Michaelem (1987)

15. ledna 2010 v 20:07 | Saša |  Rozhovory
Poznáte Tatinu Thumbtzen?? Nie?? A poznáte dievča z Majkiho klipu "The Way You Make Me Feel"?? To dievča je Tatiana!! :) A viete o tom, že medzi Tatianou a Michaelom "niečo" bolo?? Ak nie, tak si prečítajte Tatianinu "výpoveď" o jej vzťahu k Michaelovi, o tom čo spolu prežili a čo k sebe cítili. Článok je trochu dlhší, ale je nádherný a romantický... Citlivé povahy, pripravte si vreckovky! :)

Len dodám, že Tatiana tento rozvhovor poskytla ešte v roku 1987 a nie po jehi smrti, tak aby ste si nemyseli, že sa chcela zviditeľniť... A ešte - článok mám skopírovaný z http://www.mjjsource.eu/.

V roce 1987 jsem podepsala smlouvu s novou agenturou, Joseph, Heldfond a Rix, v té době velmi mocnou organizací. Julie, má agentka, mě poslala na konkurs k videu Michaela Jacksona "The Way You Make Me Feel". Neřekla mi ovšem, že jde zrovna o Michaela Jacksona. Později jsem zjistila, že se zkoušky zúčastnily dvě stovky mladých hereček.

Když mě zavolali, řekli mi, abych se prošla a ukázala držení těla. Scéna se odehrávala na ulici v drsné čtvrti. Skupinka hochů začne obtěžovat postavu, kterou jsem hrála tím, že si jí dobírají výroky jako, "Hej baby, jak se vede?".

Shodou okolností, se mi stala naprosto stejná věc během cesty na konkurs. Nějací kluci měli narážky, takže byste mohli říci, že jsem byla připravena. Několikrát jsem proběhla scénou a vše bylo zaznamenáno na video.

O několik dní později jsem byla vyzvána, abych přišla na zkoušku šatů. Tehdy poprvé jsem zjistila, že se jednalo o video Michaela Jacksona. Vince Patterson, choreograf videa mě zavedl do místnosti. Byl tam Michael, ale já se zpočátku styděla jen se na něj podívat. Patterson chtěl, abych předvedla pár pohybů, které mi ukázal, což jsem zvládla skvěle. Nakonec jsem rychle letmo pohlédla na Michaela. Seděl tam v červené košili, pobrukoval si se širokým úsměvem na tváři. Viděla jsem, jak se otáčí k osobě sedící vedle něj a něco říká. Od Davida Bankse, jednoho ze scénáristů, jsem se později dozvěděla, že Michael řekl: "To je ona. Zbývající jsou mimo."

Nikdy nezapomenu, když mi agent zavolal, aby mi pověděl, že jsem tu práci dostala. Radovala jsem se tak moc, že mě musel slyšet celý Hollywood. Byl to pro mne zlomový bod. Cítila jsem se, jako kdybych to konečně dokázala a má kariéra se měla plně rozvinout.

Natáčení trvalo 5 dní, s tím, že byl pátý den věnován záběrům mé osoby zblízka. Druhým dnem se ledy mezi mnou a Michaelem prolomily. Stalo se to uprostřed scény, kde mě Michael pronásledoval a já měla proběhnout zničeným autem uprostřed ulice. Mé šaty byly tak úzké, že abych přešla na druhou ulici skrze auto, musela jsem se otočit. Během jednoho momentu, když jsem se otáčela, se má bota na vysokém podpatku zachytila mezi čalouněním a já ji nemohla vyndat. Michael položil svou ruku na mé lýtko a poté výš na stehno, aby mi pomohl. Mám pocit, že jsem se dostala tak trošku do rozpaků a nezvládla situaci. Vypadla jsem z auta a skončila na zadku. Oba jsme se nasmáli, když mi očistil šaty. Potom jsme se sobě navzájem na moment podívali do očí. Tehdy se mezi námi začal rozvíjet srdečný a přátelský vztah.

Když jsme po této události chvílemi posedávali v průběhu natáčení, Michael se mě začal vyptávat na můj život. Několikrát lehce zaflirtoval, jako když mi řekl, že mám krásnou chůzi. Já na to, "Je to jen chůze." Podíval se na mě a usmál se. "Ne, máš velmi sexy chůzi."

Zanedlouho poté, co produkce videa skončila, mi zavolal Michaelův kamarád, Craig, který se stal i mým přítelem a povídá: "Víš, Michael o tobě pořád mluví. Ptá se mě, kolik ti je a řekl, abych tě pozdravoval. Myslím, že tě má opravdu rád. Říká, jak jsi neuvěřitelně krásná a milá."

Craig mi navrhl, abych se přišla podívat na další video, které Michael točil. Pomyslela jsem si, že je to skvělý nápad, takže se Craig Michaela zeptal a o pár dní později jsem byla pozvána, abych se zastavila. Být tam a vidět znovu Michaela byla zábava. Provedl mě kolem, potom jsem sledovala filmování a něco pojedla společně s ním a jeho manažerem v karavanu. Ke konci dne jsem si uvědomila, že se nemám jak dostat domů. Taxi do studia stálo víc, než jsem čekala a neměla jsem potřebnou hotovost na cestu zpět. Craig mě dotlačil k tomu, abych o svezení požádala Michaela.

Jelikož jsem se příliš styděla požádat Michaela přímo, vysvětlila jsem svou situaci Mikovi Brandovi, synovi Marlona Branda, který byl zároveň Michaelovou pravou rukou, a zeptala jsem se ho, zda-li by mi mohl půjčit pár dolarů na cestu zpět. Miko nabídl, že se nejdřív zeptá Michaela, ale že by neměl být žádný problém, aby mě svezli limuzínou. O několik minut později jsem byla na cestě domů, sedíc vedle Michaela v jeho černém Mercedesu, který řídil Miko. Michael se zdál zprvu nervózní, v rozpacích jako dítě. Hodně jsme si povídali, především o našich rodinách. V jednom momentu jsme se tak nějak drželi za ruce. Když mě vysadil, poděkovala jsem a řekla, že doufám, že ho znovu uvidím. Odpověděl: "Oh, určitě."

Krátce na to mě najali, abych jela na Michalovo turné Bad a předvedla krátkou scénku z videa živě v Kansas City a New Yorku. Za předpokladu, že by se to líbilo, měly následovat další vystoupení v dalších městech. Přirozeně jsem byla nadšená, že budu s Michaelem znovu spolupracovat.

Předvedli jsem show v Kansas City a poté jsme přijeli do New Yorku, kde jsme měli tři představení v Madison Square Garden. Měla jsem nápad na konec vystoupení, který jak jsem si myslela, by tuto scénu vylepšil. Po Michaelově žhavém, intenzivním pronásledování dívky, kterou jsem hrála, vše co nakonec udělal bylo, že mě objal. Publikum bylo v podstatě podvedeno. Lidé za mnou přicházeli a říkali, "Jestliže je Michael tolik zamilovaný do té dívky, proč ji nakonec jen obejme?" (toto řekl jeden z mých přátel!)

Chtěla jsem tento problém probrat s Michaelem a zeptat se ho, zda-li by bylo v pořádku, kdybych ho na konci namísto objetí políbila. Ale během rušného turné jsem neměla možnost ho vidět nebo s ním mluvit, právě kromě chvíle, kdy jsme byli na scéně. Takže druhou noc představení, na konci u objetí, jsem se natáhla a zlehka ho políbila na tvář. Dav byl nadšen, Michael se zdál překvapený, ale usmál se. Později nikdo z jeho týmu nic neřekl, kromě obvyklého "Skvělá show."

Následující den byl posledním, kdy jsem měla vystupovat a zavolala jsem Michaelově sekretářce, jestli bych s ním mohla mluvit. Dala mi jeho číslo, ale řekla, abych ho příliš nezdržovala, jelikož byl velmi unavený. Zavolala jsem mu a poděkovala za to, že mi dal příležitost s ním pracovat. Také jsem řekla, že doufám, že ho můj malý polibek nevyvedl z míry. Michael mě ujistil, že byl polibek v pořádku. "Můžu večer zajít o kousíček dál?" Zeptala jsem se. "Jasně, to by bylo skvělé." Odpověděl. Znovu jsem mu poděkovala a zavěsila.

Tu noc, když jsem vešla na scénu, jsem byla velmi nervózní. Stále jsem se ptala sama sebe, jestli ho mám opravdu políbit. Věděla jsem, že by se to obecenstvu hrozně líbilo. Ale také jsem měla na paměti, jak čas strávený s Michaelem tak to, co mi řekli lidé z produkčního týmu, že má pro mě Michael slabost. Vycítila jsem to z našeho kontaktu očí, z gest, objetí, malých sladkých drobností, které řekl nebo udělal.

Dostali jsme se na konec scény a já jsem před ním stála. Měla jsem ruce na jeho límci a dívala se mu přímo do očí. V jeho tváři se zračil velmi sexy pohled. Kousl se do rtu. Já jsem se přitáhla dopředu, směrem k němu a on položil obě ruce na mé boky. Objali jsem se a poté se políbili na rty. Dav šílel. Odtančila jsem z pódia a Michael pokračoval ve zpěvu a smál se, bavil se s takovým životem v hlase, jaký jsem u něj ještě neslyšela.

Když jsem se dostala do zákulisí, všichni tanečníci mi gratulovali jak skvělá byla show a jak šťastný se zdál Michael být. Moc se mi líbila reakce na naše představení. Ale pro mě to bylo více než jen představení. Měla jsem ho opravdu ráda a věděla, že on má rád mě. Cítila jsem, že mezi námi něco bylo.

Když jsme dorazili zpět do hotelu, přišel za mnou manažer turné, John Draper a já s ním šla vyrovnat hotelový účet. Když jsme stáli u recepce, z ničeho nic se objevil Miko Brando a začal na mě řvát. "Jak se sakra odvažuješ tohle Michaelovi dělat?" ječel. "Ty děvko, ty zk...děvko, co jsi to provedla? Jak si ho mohla takhle zneužít před všemi těmi lidmi?" Pokračoval a pokračoval, očividně neměl tušení, že jsme o tom s Michaelem mluvili předem. Byl zcela mimo obraz. Potom přišel Michalův manažer Frank Dileo. Po každém předchozím představení mě poklepal po rameni a řekl, jak jsem byla výborná. Tu noc neřekl ani slovo, místo toho mě obdařil tím nejhorším pohledem, jaký jsem kdy zažila. Dodnes netuším, co jsem udělala tak strašného, ale byl to pro me konec turné. Když turné pokračovalo v dalších městech, znovu už mě nenajali. Mé místo zaujala Sheryl Crow.

Přišla jsem domů a hrozně plakala, nad obojím, nad promarněnou příležitostí a nad tím, že jsem ztratila Michaela. Jeho matka, Katherine, byla také zmatené z toho, co se stalo. Později mě několikrát pozvala do sídla Jacksonů v Encinu a dlouze jsme si popovídali. Řekla mi, že když jsme točili video, Michael se jí zeptal, jak by se měl ke mně zachovat. Pověděl ji, jak moc mě má rád a že ke mně něco cítil. Řekla mu, aby se vyjádřil, aby mi o svých pocitech řekl.

Nikdy mi nic podobného nepověděl, ačkoliv několik jiných v jeho okolí - bodyguardi, sekretářky - mi o tom dali vědět. Jediné vysvětlení, na které jsem přišla bylo, že mě Michaelův hlavní manažer musel považovat za hrozbu. Turné Bad bylo jedna z nejlepších akcí v jeho kariéře a lidé, kteří pro něj pracovali nechtěli, aby to cokoliv pokazilo, zvláště vztah s nějakou holkou, kterou sotva znali.

Možná mě považovali za někoho, kdo si představuje, jako bláznivá fanynka, že bude milenkou superstar. Michael natočil video "Dirty Diana" s podobnou dějovou tématikou. Mně se ovšem pocity mezi námi vždy jevily jako vzájemné. Cítila jsem mez námi pouto. Možná to bylo proto, že si on i přál myslet, že je svět černobílý.

Možná jsem byla naivní nebo to špatně pochopila nebo jsem věcem, které se mezi Michaelem a mnou staly přikládala přílišnou důležitost. I kdyby to byla pravda, vždy jsem se chovala naprosto profesionálně. Bohužel to, že mě vyhodili na mě mělo příšerný dopad, jak na mou psychiku, tak na můj profesní život. Doufám, že jednoho dne budu schopna hodit tuto příhodu za hlavu a jít dál, ale už roky mě to pronásleduje. Rozhodně to ukazuje, jak show-bussiness, peníze a chamtivost mohou oddělit dva lidi, kteří se mají rádi.

Interview s Tatianou - BET

BET hlasatel: Někteří z vás si pamatují nedávný BET speciál, kde jste vy, veřejnost, měli šanci zeptat se na cokoliv Jacksonovic rodiny. Mnoho z vás zajímal milostný život Michaela Jacksona. Herečka Tatiana říká, že je muž v každém směru.

Žena na ulici: Tato otázka je pro Jermaina, jelikož ji můžeš, zdá se mi, zodpovědět nejlépe. Měl někdy Michael Jackson přítelkyni?

Jermaine: Ano, ano, ano. Byla tady Tatiana, ke které měl velmi blízko.

Tatiana:

Poprvé, kdy jsem se setkala s Michalem a byli jsme představeni, natáhl paži, řekl ahoj a potřásli jsem si rukou. Byl jsem ohromena (usmívá se).

Jeden z prvních záběrů byla scéna, kdy jsem měla proběhnout starým autem zatímco mě Michael pronásledoval a při třetí klapce se můj podpatek zachytil mezi čalouněním, já tak uvízla a režisér říká: "Pokračujte, pokračujte, nepřestávejte", Michael mi položil ruku na nohu, aby mi pomohl dostat se ven a já, eh, trochu jsem se polekala (směje se a červená) a odtáhla a ups, skončila venku sedíc na zadku. A když jsem opět vstala, abych pokračovala ve scéně, Michael po mně natáhl ruku a ve skutečnosti mi očistil pozadí.

Je velmi romantický, jelikož je tak citlivý a starostlivý.

Jeho dotek...jeho objetí...polibky. Zamilovala jsem se. Michael není gay, není žádný podivín, tak jak se jej poslední dobou snaží interpretovat média (velmi smutný, rozzlobený pohled).

(Dívá se přímo do kamery, velmi sexy pohledem). Pokud jde o jeho mužnost (přivírá řasy a sklání hlavu), věřte mi, je to muž.

BET hlasatel: Tatiana říká, že Michaela stále miluje a jednoduše chce, aby lidé věděli jak je výjimečný.

A tu je zopár fotiek Tatiany a Michaela:Osudný bozk:
Majkiho horuci bozk

11. ledna 2010 v 22:40 | Saša |  Videá
Takéto horúce bozky vedel Michael dávať... :)))


Michael Jackson bol zabitý!

10. ledna 2010 v 23:43 | Jana |  Články

Pred pár dňami dokončila losangelská polícia vyšetrovanie smrti Kráľa popu Michaela Jacksona. Denník News of the World počas víkendu zverejnil na svojom webe dvojstranový dokument, v ktorom sa uvádza, že Michael bol zabitý.
V pôvodnom dokumente nebola uvedená príčina smrti, avšak po ďalšom skúmaní dal patológ Christopher Rogers jednoznačné stanovisko - "zabitie". Tieto zmeny nikdy neboli zverejnené. Michael zomrel na intoxikáciu anestetikom Propofolom. Injekciu si nepichol sám, ale bola to druhá osoba. V dokumente sa tiež spomína, že ju dostal doma.
Jackova rodina chce zistiť, čo sa dialo posledné hodiny života Kráľa popu a tiež chcú, aby osoba zodpovedná za jeho smrť bola patrične potrestaná. Spolupracujú s políciou, aby bol tento čin potrestaný. Nechápu, prečo bola väčšina dokumentácie držaná v tajnosti.
Michael Jackson zomrel 25. júna vo veku 50 rokov v Los Angeles. Hlavným podozrivým zostáva osobný lekár Conrad Murray, proti ktorému bude podľa komentátorov vznesené obvinenie z trestného činu zabitia.

Kópiu úmrtného listu nájdete !! TU !!


O žalobe v prípade Jacksonovej smrti sa stále nerozhodlo

10. ledna 2010 v 17:27 | Saša |  Články

O žalobe v prípade Jacksonovej smrti sa stále nerozhodlo
Úrad losangelského prokurátora informoval, že ešte nerozhodol, či obžalujú osobného lekára zosnulého Michaela Jacksona. "Nič neočakávame, o ničom sa nerozhodlo a nič sme nepodali," reagovala hovorkyňa úradu s tým, že záležitosť nebude ďalej komentovať.

Webová stránka TMZ.com predtým s odvolaním sa na "veľmi informovaný" zdroj zo súdneho prostredia informovala, že losangeleská polícia dokončila vyšetrovanie smrti speváka koncom decembra a okresná prokuratúra by mala prípad prevziať v priebehu niekoľkých týždňov. TMZ a ďalšie médiá okrem toho uvádzali, že prokuratúra by mohla hudobníkovho osobného lekára Conrada Murraya obžalovať z neúmyselného zabitia spôsobeného hrubou nedbanlivosťou.

Jeden z najpopulárnejších hudobníkov všetkých čias, legendárny Michael Jackson, zomrel 25. júna 2009 v Los Angeles vo veku 50 rokov po zlyhaní srdca. Prvotnou príčinou úmrtia hudobníka bola "akútna intoxikácia" anestetikami, no významne prispel aj účinok sedatív.

Vyšetrovanie Jacksonovej smrti dokončené: Komplikácie kvôli lekárovi!

10. ledna 2010 v 17:20 | Saša |  Články

Vyšetrovanie Jacksonovej smrti dokončené: Komplikácie kvôli lekárovi!Michael Jackson a Conrad Murray
Michael Jackson a Conrad Murray

Losangeleská polícia dokončila vyšetrovanie smrti speváka Michaela Jacksona. Okresná prokuratúra by mala prípad prevziať v priebehu niekoľkých týždňov. Informovala o tom dnes webová stránka TMZ.com s odvolaním sa na "veľmi informovaný" zdroj zo súdneho prostredia.

Údajne obžalujú hudobníkovho osobného lekára Conrada Murraya. Vyšetrovací tím dokončil svoju časť práce koncom decembra minulého roka a prípad formálne odovzdá na losangeleskú prokuratúru hneď ako to bude možné. Vyšetrovanie vraj bolo "dôkladné" a "veľmi svedomité". Prípad je však komplikovaný, sčasti preto, lebo Conrad Murray neporušil žiadny zákon, keď Jacksonovi predpísal anestetikum, ktoré zohralo významnú úlohu v úmrtí, uviedol nemenovaný zdroj.

Zápis SB

10. ledna 2010 v 16:23 | Saša |  Iné
Ahojte! Rozhodla som sa urobiť zápis SB. Za chvíľku vysvetlím prečo. Viem, že ja sama vás neobieham pravidelne a v poslednej dobe už vôbec. Chcem sa vám za to veľmi ospravedlniť, ale priznám sa, že v posledných týždňoch vôbec nemám čas. Keby som mala, určite sa u vás zastavím častejšie. Tak dúfam, že to pochopíte a budete mať so mnou trpezlivosť. Budem rada, ak si ma za to nebudete mazať, pretože blog pozastavovať nechcem, to by mi bolo ľúto, tak to riešim takto. Som tu, ale nie často, a takisto ani u vás nie som často. Ešte raz prepáčte, ale naozaj sa mi teraz nedá ku vám chodiť častejšie. A teraz dôvod zápisu SB. Dôvod je prostý - veľa mojich SB už niekoľko týždňov až mesiacov na svoj blog nepridalo vôbec nič. Ja keď obieham (aj keď nie čsto, ale predsa), tak sa zastavím aj u nich, no odozva žiadna. Neprídu ku mne, ani neprídajú nič nové. Takisto aj dnes som chcela ísť obehnúť, no vôbec sa mi nechcelo pri predstave, že prídem na blog, na ktorom nie je nič nové už minimálne mesiac a majiteľ blogu u mňa už pekne dlho nebol. Tak teraz všetkých pekne prosím, aby sa mi zapísali. Odpovedzte na otázky:

1. Chceš zostať mojím SB?

2. Staráš sa o svoj blog??

3. Nechystáš sa svoj blog zrušiť??

4. Tvoja prezývka a blog.


Zápis bude trvať cca týždeň. Presný dátum písať nebudem, lebo ako som povedala, nemám veľa času a možno by som presný termín nevedela dodržať. Takisto od vás nežiadam, aby ste ku mne chodili neviem ako často. To čo sama nerobím, nežiadam ani od vás. Stačí sa sem-tam zastaviť. Stačí aj 1-2 krát do mesiaca. Aj to je niečo a je to lepšie ako nič. No verte, že sú aj takí, ktorí sa u mňa nezastavili aj niekoľko mesiacov. A tento zápis robím hlavne kvôli nim. Ďakujem za pochopenie a dúfam, že vás zapíše čo najviac :) Krásny zvyšok večera :)

Sledujte, čo všetko je v Neverlande!

7. ledna 2010 v 19:48 | Saša |  Články

Sledujte, čo všetko je v Neverlande!


*/Trochu starší článok, miestami sa mi nepáči ako o Majkim píšu, takže vopred upozorňujem, že to nie je jeden z tých článkov, ktoré o Majkim píšu s úctou. Napriek tomu ho sem dávam kvôli rôznym informáciám a hlavne krásnym fotkám Neverlandu./*

To, že bol kráľ popu človek výstredný, to je známa vec. Ale aj jeho najskalnejší fanúšikovia neraz krútia hlavou, keď vyjdú najavo zvláštnosti, ktoré boli pre Jacka typické. Tak napríklad - toľko ospevovaný Neverland nebol len honosným sídlom, ale aj lunaparkom, zoologickou či múzeom sôch v jednom.


Keď Michael Jackson v roku 1988 kúpil Neverland pri Santa Barbare, pôvodným názvom Sycamore Valley Ranch, čoskoro v ňom videl ideálny domov. Za cenu okolo 17 až 30 miliónov dolárov to ani inak nemohlo byť. Dom premenil na pozemský raj, v ktorom sa deťom môžu splniť všetky tajné túžby a sny. Jackson deti miloval, a niekedy, ako vysvitlo, až príliš. Napriek obvineniam, deti, ktoré sa do zázračného Neverlandu dostali, na návštevu kráľa popu spomínajú ako na jeden z najúžasnejších zážitkov vôbec. Niet sa čo čudovať, v dvojposchodovom dome a obrovskom, takmer 2700 akrovom pozemku, ich čakalo množstvo hier a prekvapení.

Byť navždy dieťaťom
Jacksonova idea Neverlandu bola spätá s detstvom, nevinnosťou, zábavou a šancou byť navždy bezstarostným dieťaťom, presne tak ako v Neverlande Petra Pana. Preto Jacko pozemok premenil na miesto, kde ste si mohli zaplávať, zahrať tenis, povoziť sa vláčikom, ísť do kina na obľúbenú disneyovku, užívať si výhľad z ruského kola a povedzme pohladkať tigra. Dostať sa do Jacksonovho súkromného raja bolo snom každého dieťaťa v prvej polovici deväťdesiatych rokov, a to dokonca aj po tom, ako ho po prvýkrát obvinili zo sexuálneho obťažovania.Na deti čakala desiatka rozličných kolotočov, od klasickej reťazovky cez autíčka až po ruské kolo, všetko samozrejme zadarmo, na triko Michaela Jacksona. K tomu rozľahlá zoologická záhrada, v ktorej Jacko choval exotické zvery (šelmy, lamy, orangutany, šimpanzy, slony, žirafy, hady...), hracie automaty a konzoly v dome, basketbalové ihrisko, jazero, osada s típí, fontány, sochy detí. Hudba sa ozývala zovšadiaľ, dokonca aj zo záhonov kvetov. Pre niekoho možno gýč, pre iných dokonalý domov. Vraví sa, že sám Michael Jackson si týmto spôsobom nahrádzal nie príliš šťastné detstvo, ktorého radosti si vôbec nemohol vychutnať. Despotický otec zastával názor, že kariéra je prednejšia, a malý Jacko musel, prirodzene, poslúchnuť. Za dvadsať rokov vlastnenia Neverlandu mal ale opäť šancu vkĺznuť do detských čias a užiť si zábavu, ktorá mu bola kedysi odopieraná


Zatvárame
V roku 2007, dva roky po ďalšom obvinení Michaela Jackosna zo sexuálneho obťažovania, sa Neverland začal pomaly rozpadať a pustnúť. Kým niekedy pracovali na ranči stovky (!) zamestnancov, postupne ich obsluhovala Jacka len desiatka. Na verejnosť začali prenikať šokujúce informácie o Neverlande. V dome sa vraj príliš šetrí elektrinou, ranč chátra a spevákovu finančnú krízu si najviac odniesli zvieratá. Hoci väčšina zvierat bola z ranča premiestnená už v roku 2005, niektoré tam, nanešťastie, zostali. Fotografie hovorili jasne - o žirafy, aligátory i slony sa sotvakto staral, a preto nikoho neprekvapilo, keď na zábery okamžite zareagovala PETA. Zvieratá mali byť hneď prepustené a umiestnené do lepších podmienok. Jeden zo zamestnancov, ktorý mal na starosti zvery, priznal, že zásoby krmiva sa nebezpečne stenčujú.

O rok neskôr Jackson Neverland predal, aj keď mal až do smrti na nehnuteľnosti ešte stále svoj podiel. Tvrdil, že za jeho rozhodnutím nestojí krach, ale fakt, že v Neverlande sa už necíti byť doma. Za všetko vraj mohli desiatky policajtov, ktorí sídlo po poslednom obvinení prehliadali a narušili tak jeho atmosféru. Kráľ popu sa hneď po súde uchýlil do Bahrajnu, kde ho hostil sám šejk. Na rodné Štáty však nemohol zabudnúť, a tak si posledné roky prenajímal luxusné sídlo v Los Angeles, kde aj naposledy vydýchol. Hoci sa Jacksonova rodina snaží, aby mohli byť pozostatky Michaela pochované na pôde ranča, kalifornské zákony to neumožňujú. Tak či onak, Neverland zostane aj napriek tomu sídlom, ktoré sa nám bude s kráľom popu spájať tak, ako sa fanúšikom Elvisa spája s kráľom rokenrolu slávny Graceland.
Nový duet Michaela Jacksona a Lennyho Kravitze unikl na internet

6. ledna 2010 v 15:44 | Jana |  Články


Na internetu se objevila část dosud nevydané písně Michaela Jacksona Another Day, kterou nahrál spolu s Lennym Kravitzem. Společnost Sony Music dosáhla jejího stažení, včera se však
píseň objevila celá.
Kravitz informoval o této písni krátce po Jacksonově smrti loni v červnu a řekl, že nahrávka bylo jeho nejkouzelnější zkušeností, jakou kdy zažil ve studiu.
Kravitz dal jasně najevo, že nemá nic společného s tím, že klip se náhle objevil na internetu, ale potvrdil, že je pravý, i když není celý, píše Daily Telegraph.
"Slyšel jsem, že část písně unikla, ale není to kvůli mně, protože moje kopie je od jejího nahrání zamčená v sejfu," řekl Kravitz a dodal, že neví, kdo za tím vším je.
Verze, která jako první unikla na veřejnost, byla dlouhá minutu a půl a nebyla zmixovaná. "Neznám dýdžeje, který o ní mluvil, nevím, co je to za človeka. Nevím, jak nahrávku získal. Tato osoba nemá s nahrávkou nic společného. Píseň nahrál Michael a já," zdůraznil Kravitz.
Právníci nahrávací společnosti Sony a Jacksonovi právníci dosáhli stažení písně z internetu. Po rozkliknutí příslušného odkazu na serveru Youtube se objeví oznámení: "Toto video již není k dispozici. Sony Music Entertainment si nárokuje autorská práva."
Podle zjištění iDNES.cz však pod včerejším datem 5. ledna 2010 na týž server anonymní přispěvatel vyvěsil tentokráte již kompletní, tříapůlminutovou a evidentně stále nesmíchanou verzi písně, označenou nicméně za "oficiální".


Jackson zřejmě spolupracoval i s řadou jiných umělců, ale jejich nahrávky nebyly před jeho smrtí zveřejněny.
Videoklip k piesni Thriller je národným kultúrnym bohatstvom USA

3. ledna 2010 v 20:42 | Saša |  Články

Videoklip k piesni Thriller je národným kultúrnym bohatstvom USA

Videoklip k piesni Thriller je národným kultúrnym bohatstvom USA

Svetoznámy videoklip k piesni Thriller zosnulého hudobníka Michaela Jacksona je od utorka zaradený do Národného filmového registra Kongresovej knižnice USA a je teda oficiálnym kultúrnym bohatstvom Spojených štátov amerických. Thriller je vôbec prvým hudobným videom v Národnom registri. Podľa člena Národnej rady pre ochranu filmu Stevea Leggetta zvažovali zaradenie tohto diela medzi kultúrne dedičstvo USA už skôr, no až po smrti Kráľa popu sa rozhodli, že nastal ten správny čas.

Okrem videoklipu režiséra Johna Landisa z roku 1983, v ktorom Jackson predviedol unikátnu zombie-tanečnú choreografiu, zaradili v utorok do Národného registra ďalších 24 titulov.

*/ Zbytok článku, je TU. Už sa tam nepísalo o Michaelovi, tak som to sem nedávala :) /*

Posolstvo Michaela

3. ledna 2010 v 20:29 | Saša |  Videá
Ahojte! Tu je posolstvo Michaela Jacksona, je to v češtine a je to krásne. Je dôležité, aby sa to rozšírilo po celom svete, tak prosím všetkých, aby to šírili kde môžu. Dajte si to na blogy, do diskusií, všade kde sa dá. Pomôžme Majkimu vyliečiť svet, aspoň tým, aby sa ľuďom otvorili oči a robili pre svoje rodiny, blízkych aj pre tento svet maximum. Ďakujem Angie za to, že ma na toto krásne video upozornila.


Happy New Year :)

1. ledna 2010 v 19:40 | Saša |  Iné
Ahojky :) Začal sa nám nový rok a ja by som vám všetkým chcela veľmi pekne poďakovať za vašu priazeň, za vašu podporu a za radosť, ktorou ste ma obdarili každým vašim komentárom :) Zároveň vám prajem úspešný nový rok a v ňom veeeľa veľa zdravia, lebo je vzácne, šťastia, lebo je krásne a lásky, aby jej bolo stále viac a viac a všetci veľmi dobre viem (najmä vďaaka Michaelovi), že láska hýbe svetom :) Ako ste si, mimochodom, užili sviatky a oslavu príchodu Nového Roku?? Prebehlo všetko podľa vašich očakávaní? :)

Michael, aj tebe všetko len to najlepšie tam hore a prosím, ostaň pri nás aj v novom roku :) kiss